Jdi na obsah Jdi na menu
 


19 fotbalových příznivců odolává na stadionu Diamond arenas touze vběhnout na trávník. Přestože je k tomu příjemné počasí vybízí, utkání budou sledovat jako diváci. Tenhle týden rozebíral trenér týmu u19 team s hráči formaci 4-4-2, nyní proběhne zkouška v praxi. Jména těch, o kterých jednou možná hodně uslyšíme, jsou: Trinajstić - Anzulović, Gržan, Bilokapić, Tanta - Sadiković, Batinić, Pirih, Gligić - Glomuz, Župančić.

Tenhle týden rozebíral trenér týmu ANJ Doro s hráči formaci 4-4-2, nyní proběhne zkouška v praxi. Příležitost dnes dostali: Krampera - Víšek, Tomšík, Skládaný, Jindřich - Plášek, Chára, Endl, Vančo - Balcárek, Pajma.

Hráči týmu ANJ Doro se rozhodli bránit, jak to jde, připravujíce si šance na rychlé protiútoky. Tým u19 team v 7. minutě postupuje po levé straně, míč získává Stanko Pirih a střelou z ostrého úhlu se prosazuje - 1:0. Po akci středem hřiště se v 13. minutě ve velké šanci ocitá Neven Batinić, vedení celku u19 team však nezvyšuje, když střela z jeho kopačky míří jen do ochranné sítě nad brankou. Hráči týmu ANJ Doro vybojovali ve svém vápně balón a dlouhým centrem vysílají spoluhráče. Jan Skládaný míč ani nezpracovává, jen si jej posunuje a elegantně tento rychlý kontr zakončuje. 1:1. Hosté se zrovna jako na návštěvě nechovají, když v 24. minutě – jmenovitě Karel Balcárek – zakončují útok z pravé strany a strhávají tak skóre na svou stranu v poměru 1:2. Matija Župančić se v 29. minutě vydává nikým neatakován od postranní čáry do středu hřiště. Stále si ho nikdo nevšímá, takže postupuje dál, rovná si balón a střílí. Pěkná jedovka, na malém vápnu se odráží, ale o pár decimetrů míjí branku. První poločas končí a stav je 1:2. Tým u19 team měl míč na svých kopačkách přesně 51 procent hrací doby.

Jeden z rozcvičujících se náhradníků - konkrétně Stipan Fredotović - dostává v 46. minutě příležitost přesvědčit svého trenéra, že by si zasloužil nastupovat v základní jedenáctce, vystřídaný Jakov Glomuz nemá daleko k slzám, očividně chtěl na hřišti zůstat déle. Hra týmu u19 team potřebuje oživit, v probíhající 50. minutě nastupuje Tonko Heder, hřiště opouští Jozo Sadiković. Hra týmu u19 team potřebuje oživit, v probíhající 55. minutě nastupuje Oliver Veršić, hřiště opouští Momir Gligić. Neven Batinić postupuje středem hřiště, rovná si balón a pár metrů za půlí střílí. Balón ve vzduchu zaplaval. Brankář trochu zaspal. No ještě že jeden z obránců hostí duchapřítomně rybičkou míč odvrátil na roh. Nevím nevím, jestli by to brankář chytil. V 71. minutě si tak hosté určitě oddechli. Hráč týmu ANJ Doro Karel Balcárek vidí od rozhodčího zblízka žlutou kartu, jeho šlapák byl vidět snad až z Měsíce. Matija Župančić ukazuje, jak dokáže vystřelit, když mu střela opravdu sedne. V 80. minutě zápasu tvrdou ranou z velké dálky vymetá pavučiny soupeřovy branky a tým u19 team tak upravuje na 2:2. Hráči týmu u19 team se opakovaně pokoušejí probít středem, ale jejich útoky se zastavují na pevné obraně hostí. Hráč týmu ANJ Doro Marcel Plášek si to namířil přímo středem obrany soupeře. Té se nedaří jej zastavit. Chystá se vystřelit! Obránce skluzem škrtá balón! Ale brankář to nečeká a jen bezmocně kouká, jak balón končí v 86. minutě v síti. 2:3. Chlapci z týmu u19 team měli k míči blíže po 53 procent poločasu.

Podle diváků byl dnes v týmu u19 team nejlepším hráčem Matija Župančić. Trenér si naopak bere hráče jménem Robert Trinajstić stranou. Patrně mu vysvětluje, že každý má někdy špatný den a že by se tím neměl příliš dlouho trápit. Libor Krampera podal za tým ANJ Doro velmi dobrý výkon. Pokud u fotbalu zůstane, měl by si zahrát i za muže. Ale Alois Endl ukázal, že se ještě má hodně co učit. Utkání končí výsledkem 2:3.